Picture12.gifUpė ir jos dalys

Įrašykite praleistus žodžius

Praleistų žodžių tarpuose įrašyk žodžius. Paspausk "varnelę" ir atsivers langelis su žodžių sąrašu. Iš jo išrink tavo manymu teisingą ir paspausk kairįjį pelės klavišą.Jei žodis bus teisingas, jis bus juodesniu šriftu įrašytas į tekstą, jei ne - liks balta juostelė. Tada bandyk dar kartą. Laikas neribojamas. Sėkmės !
Upės pradžia vadinasi . Mažesnė upė, kuri įteka į didesnę upę, vadinasi . Vieta, kur upė įteka į ežerą ar jūrą vadinasi . Jeigu upė, prieš įtekėdama į jūrą ar vandenyną, išsišakoja į daugybę atšakų, ta upės vieta vadinasi . Vieta, kur upe nuolat teka vanduo, vadinasi upės .
Pirmoji upės terasė, kurią potvynių metu užlieja vanduo, vadinasi . Visos terasos ir upės vaga sudaro pažemėjimą, kuris vadinasi upės . Teritorija, iš kurios upė surenka vandenį , vadinasi upės . Iš dešinės pusės į upę įtekantys intakai vadinasi , o iš kairės pusės - . Norint nustatyti, kuris upės krantas yra dešinysis, o kuris - kairysis, reikia atsistoti prie upės ant kranto, veidu , tuomet kairėje pusėje bus kairysis krantas, o dešinėje pusėje - dešinysis. Du upių baseinus skirianti teritorija vadinasi . plaukikas 3.gif