liutukas.gifAfrikos savana

Įrašyti praleistus žodžius

Praleistų žodžių tarpuose įrašyk žodžius. Paspausk "varnelę" ir atsivers langelis su žodžių sąrašu. Iš jo išrink tavo manymu teisingą ir paspausk kairįjį pelės klavišą. Kai visus žodžius įrašysi, pasitikrink rezultatą. Jei žodis bus teisingas, jis bus juodesniu šriftu įrašytas į tekstą, jei ne - liks balta juostelė. Tada bandyk dar kartą. Laikas neribojamas. Sėkmės !
Tarp Afrikos tropinių miškų ir dykumų yra plati ir didžiulė gamtinė zona.Joje auga žolė ir medžiai. Miškams čia trūksta . Pavieniai savanos medžiai prisitaikę prie sausojo laikotarpio.Pagal sausojo laikotarpio trukmę, savana skiriama į drėgnąją, sausąją ir .
Vienintelis didelis ir stiprus medis - , tarsi savanų "sargas", atlaiko karštį ir ilgą sausąjį periodą: vandenį kaupia storame , sausuoju laiku - numeta , taip išgarina mažiau drėgmės. Ilgos baobabo šaknys siekia vandenį.
Labai gausi ir įvairi yra savanų gyvūnija. Čia daug maisto, todėl daug augalėdžių. Pvz. žirafos, zebrai, antilopės, stambiausi Afrikos gyvūnai - , karingieji ir t.t.Kitą gyvūnų grupę sudaro plėšrūnai. Tai liūtai, leopardai, hienos, šakalai. Gausus ir paukščių pasaulis: didžiausias pasaulio paukštis - , rožinis , marabu ir kiti. Savanoje įkurta daug nacionalinių , kuriuose saugoma laukinė gamta, juose lankosi iš viso pasaulio.dramblys 3.gif